Czym jest normobaria?

Wyższe ciśnienie i zmieniony skład powietrza to nieocenione wsparcie dla Twojego organizmu.

2023.02.06_Wyspa Tlenowa-3a

Co to jest normobaria?

Normobaria to miejsce, w którym panują optymalne warunki sprzyjające przyspieszeniu procesów regeneracyjnych organizmu:

W czym pomaga?

Wyższe ciśnienie przekłada się na efektywniejsze dotlenienie tkanek. Większa zawartość dwutlenku węgla sprzyja lepszemu przyswajaniu tlenu, którego w normobarii jest nawet o 100% więcej niż w powietrzu.

Optymalna zawartość wodoru wpływa z kolei na skuteczniejsze zwalczanie wolnych rodników i spowolnienie procesów starzenia.

Pierwsza normobaria, a w zasadzie cały dom normobaryczny, został stworzony w 2013 roku przez dr. Jana Pokrywkę. Teraz i Ty możesz czerpać korzyści z przebywania w miejscu, które pozytywnie wpłynie zarówno na Twoje zdrowie, jak i samopoczucie. Wystarczy, że zapiszesz się na sesję w Wyspie Tlenowej

2023.02.06_Wyspa Tlenowa-7

Kompresja w śluzie, czyli jak przygotować się do wejścia do Normobarii?

Zanim przejdziesz do normobarii, musisz przygotować swój organizm do wyższego ciśnienia, które w niej panuje. Pomoże Ci w tym kompresja w śluzie – ciśnienie w pomieszczeniu będzie podnosiło się stopniowo, aż zyska taką wartość, jak w normobarii.

Nie martw się, to proces całkowicie bezpieczny – jedyną niedogodnością może okazać się uczucie zatkanych uszu, ale i na to mamy sposób!

Ciśnienie w uszach możesz wyrównać przy pomocy kilku prostych technik. Wypróbuj sprawdzone triki, z których na co dzień korzystają nurkowie:

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Wyspa Tlenowa to miejsce w którym poczujesz się lepiej!

Odczujesz poprawę samopoczucia

Efektywniejsze dotlenienie komórek znajdujących się w Twoim mózgu zmniejsza dolegliwości migrenowe, poprawia jakość snu i przekłada się na lepszą koncentrację w ciągu dnia. Weź głęboki oddech i poczuj zastrzyk energii!

Zauważysz spowolnienie procesów starzenia

Wodór to jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów. Oddychając powietrzem o zwiększonej zawartości tego pierwiastka, ograniczysz działanie wolnych rodników. Odkryj sposób na przedłużenie młodości!

Osiągniesz lepsze wyniki sportowe

Jednym z istotnych elementów planu treningowego jest regeneracja. Regularnie korzystaj z normobarii i przyspiesz proces odbudowy tkanek. Wyższe ciśnienie sprzyja efektywniejszemu dostarczaniu składników

Zapewnisz sobie lepsze zdrowie

Ciśnienie podwyższone do 1500 hPa i optymalny skład powietrza przyczyniają się do zmniejszenia stanów zapalnych, co wspiera terapię wielu schorzeń o przewlekłym charakterze. Szybsza regeneracja tkanek to także lepsze gojenie się ran.

Brak ograniczeń wiekowych

Z naszej normobarii może korzystać każdy, niezależnie od wieku. Nie ważne, ile masz lat – odwiedź Wyspę Tlenową! Wykorzystaj potencjał normobarii i przekonaj się, jak poprawi się Twój stan zdrowia i samopoczucie.

Jesteś zainteresowany sesją w Wyspie Tlenowej?

Już dziś sprawdź dostępne terminy i umów się na wizytę.
Regularnie korzystaj z dobrodziejstw normobarii i popraw funkcjonowanie swojego organizmu.